Kovové bedny

Alternativou k plastovým přepravkám jsou kovové bedny. Proti bednám z plastu mají výhodu ve vyšší mezi možného zatížení, zpravidla od 20 do 60 kg. To je ovšem zohledněno vyšší pořizovací cenou, cca 2 až 3 krát vyšší, než v případě přepravek z plastu.

Cenový rozdíl je dán použitým materiálem, u plastových přepravek je to PP (polypropylen) a jeho sloučeniny, který je dostupným, lehkým a relativně levným materiálem. Neodolá však většímu zatížení, které jsou schopny unést kovové bedny. Ty jsou vyrobeny z ocelového plechu o tloušťce 0,7 – 0,8 až 1 mm v závislosti na potřebné nosnosti. Kovové bedny jsou většinou plné bez děr a žebrování, manipulace je řešena vnějšími držadly. Povrchová úprava je řešena vypalováním práškové barvy (nejčastěji modrá nebo šedá) nebo pozinkováním.

Plechová bedna

Plechová bedna

Kovové bedny jsou stohovatelné a tvarově s rovným vrchem nebo jednou zkosenou hranou, vyvedenou pro snadnější manipulaci a přístup do bedny, možná je i konstrukce s děrovanými stranami, pro usnadnění přístupu vzduchu, nebo lepšímu odvodu kapalin (chladící voda, nebo olej z obráběcích strojů).

Kovové bedny se používají převážně pro uchování těžšího kovového materiálu, šroubů matic a výlisků.

Komentáře nejsou povoleny.