Obecné informace

Plastové přepravky jsou velice užitečné především pro úsporu prostoru a transportních a manipulačních nákladů. Většina plastových přepravek se vyrábí s rozměry základny 600*400 mm a různou výškou. To napomáhá možnosti stohovat přepravky různých druhů do jednoho sloupce, který zůstává i tak velice stabilní. Použitím vysokohustotního polyetylenu a propylenu se přepravky nabízí také v různých barevných provedení. Jelikož je u plastových přepravek předpoklad použití i pro přepravu nebo skladování potravin, je většina přepravek opatřena potravinářským atestem. Získáte tak jistotu, že materiál, ze kterého je přepravka vyrobena, je zdravotně naprosto nezávadný. Zároveň se jedná o ekologické výrobky, které jsou 100% recyklovatelné.

Kromě přepravek na distribuci a skladování potravinářských výrobků jsou na trhu samozřejmě i jiné plastové přepravky, které se využívají například ve strojírenském průmyslu. Díky jejich konstrukci a vyšší životnosti jsou vhodné jak pro manuální, tak i automatickou manipulaci například na přepravních pásech. Vybrané typy přepravek jsou odolné vůči olejům a dalším agresivním látkám, které by u běžných přepravek způsobili výrazné zkrácení jejich životnosti. Pro bezpečné skladování elektronického materiálu jsou konstruovány antistatické Euro ESD přepravky.

Díky velké různorodosti, co se týče tvaru, jsou přepravky použitelné v mnoha různých odvětvích a pro širokou škálu předmětů a materiálů, od drobných předmětů až po sypké materiály. Některé druhy přepravek jsou uzavíratelné samostatným nebo zabudovaným víkem, pro úsporu prostoru jsou ideální skládací přepravky.

Pro jednoduchou manipulaci s plastovými přepravkami se používají speciální vozíky pro přepravky, které jsou k dispozici nejčastěji s rozměry 600*400 mm nebo 800*600 mm. Pohyb vozíku a nákladu zajišťují 4 kolečka, která jsou buď všechna otočná, nebo jsou otočná pouze 2. Kolečka jsou vyrobena z gumy, pryže nebo kovu. Vysoká nosnost vozíků (250 až 500 kg) umožňuje jednoduše a bezpečně manipulovat hned s několika naplněnými přepravkami najednou, čímž ušetříte spoustu času a sil. Použitelné jsou samozřejmě i v chladírnách a mrazírnách.

Komentáře nejsou povoleny.