Přepravky na živou drůbež a ptactvo

dalším článku o přepravkách na zvířata se zaměříme na ty, které jsou vhodné pro různé druhy ptactva. Není jich sice takové množství, jako v případě přepravek na psy a kočky, ale i tak je z čeho vybírat. Hlavním kritériem při výběru je ale konkrétní druh ptactva, designové varianty u těchto přepravek nenajdete.

Plastové přepravky na živou drůbež a ptactvo jsou vyrobeny z poměrně pevného plastu. Oproti klasickým přepravkám mívají jiné rozměry a logicky jsou uzavřené, k přístupu slouží dvířka. Dvířka u přepravek na ptactvo mohou mít různé podoby – některá dvířka jsou pantová, některá dvířka jsou posuvná. U mnohých typů přepravních boxů je navíc hned několik dvířek, většinou jedny na straně a jedny zvrchu.

Rozměrově nejmenší a hlavně nejnižší jsou přepravky na křepelky a koroptve. Jejich výška se pohybuje cca kolem 13-15 cm, takže pro větší ptáky a drůbež jsou nevhodné. Různé rozměry mají přepravky na holuby, u kterých závisí především na tom, kolik holubů chcete v přepravce převážet. Menší bývají na 6 holubů, větší i na 10 a více.

Na kuřata a slepice jsou hojně využívané přepravky s rozměry 74*53 cm, výška přepravky je 30 cm. Stejně jako ostatní přepravky na živou drůbež mají děrované stěny a vrchní část, dno přepravky je plné. Přepravky bývají nejčastěji vyvedeny v černé barvě, barva posuvných dvířek se liší (černé, šedé, růžové atd.).

Přepravka na živou drůbež

Komentáře nejsou povoleny.