Levné a kvalitní termoboxy na jídlo

V dnešní době už jednoduše koupíte různé typy termoboxů na jídlo a nápoje. Termoboxy obecně slouží k tomu, aby uchovaly teplotu potravin a nápojů. Můžete je využívat jako ledničku, aby v nich zůstaly potraviny chladné a čerstvé, nebo naopak k udržení teploty teplých jídel. Tepelně izolační vlastnosti a tím pádem i funkčnost termoboxů je možné ještě podpořit použitím gelových sáčků, které jsou buď chladivé, nebo hřejivé.

Obyčejné termoboxy

Běžné polystyrenové termoboxy se prodávají v různých velikostech. Jsou vhodné k použití v potravinářském a chladírenském průmyslu, mají oddělené víko a dají se používat i opakovaně. Jejich termoizolační vlastnosti jsou natolik dobré, že je můžete využívat třeba při cestě do zahraničí k uchování teplého obědu nebo v létě na čerstvou chladnou svačinu na koupaliště. Cena se pohybuje podle velikosti v řádech stokorun.

Polystyrenový termobox

Profesionální termoboxy

Profi termoboxy se vyrábějí z trvanlivého EPP (expandovaná polypropylenová pěna) a mají výrazně delší životnost i lepší termoizolační vlastnosti než obyčejné termoboxy. Tomu odpovídá i cena, která se už pohybuje v řádech tisíců. Profesionální termoboxy se používají v domácnostech, ale využívají je i firmy na catering, rozvoz jídel apod. Do větších termoboxů se vejde i pánev nebo větší hrnec, termoboxy jsou velmi pevné a omyvatelné vodou.

Profi termobox EPS