Plastové sudy a kanystry nejen na vodu

Ve specializovaných internetových obchodech najdete široký výběr kvalitních plastových kanystrů i sudů. Mezi přednosti a výhody kanystrů i sudů patří fakt, že jsou lehké a zároveň pevné. Můžete si vybrat z nejrůznějších velikostí a také z různých typů uzavírání sudů a kanystrů. Barva bývá nejčastěji bílá, k dostání jsou však sudy i kanystry v dalších barvách. Na co všechno se vlastně kanystry a sudy používají?

Použití sudů a kanystrů

Kanystry, sudy a barely jsou velmi praktické a také odolné. Sudy se používají například na zachycování dešťové vody nebo na sběr ovoce pro vypalování slivovice. Kanystry a sudy se vyrábějí zhruba s objemem od 5 do 220 litrů. V kanystrech si můžete pravidelně vozit vodu ze studánky nebo si jich pár vzít na dovolenou, kde se hodí mít zásoby čisté pitné vody. Použití sudů a kanystrů je však ještě mnohem širší. Obecně se dá rozdělit podle tekutin, na které se používají:

  • na těkavé látky – kanystry se běžně používají na benzín, motorovou naftu, olej apod.
  • na vodu – sudy je možno použít na zachycování dešťové vody, v kanystrech můžete vozit pramenitou vodu ze studánky nebo pitnou vodu na cestu
  • další možnosti – sudy jsou vhodné na sběr ovoce, ze kterého pak chcete nechat vypálit pálenku nebo třeba na skladování kysaného zelí

Plastové kanystry
Plastové kanystry

    Typy sudů, kanystrů a barelů

    Vyrábějí se nejrůznější typy. Kanystry s výpustným kohoutkem, sudy s dvěma uchy a širokým uzavíratelným otvorem, plastové konve se širokým hrdlem, sudy se šroubovacím víkem, plastové sudy s kovovou sponou na uzavření sudu a mnohé další. Když víte, na co barely a kanystry potřebujete, pak si jednoduše vyberete. Velký výběr najdete např. zde.

    Vybírejte a nakupujte praktické plastové sudy a kanystry z pohodlí domova!