Termoboxy udrží potraviny teplé

Termoboxy jsou v podstatě různě velké krabice, kam můžete dát jídlo nebo pití, které zůstane po dobu několika hodin ve stejné teplotě, jako ho tam dáváte. Termoboxy se používají v zimě i v létě. V zimě udrží teplé jídlo teplé, v létě zase například studené nápoje studené. Všechny termoboxy mají logicky výborné termoizolační vlastnosti. Dělí se na klasické termoboxy a profi termoboxy.

Klasické termoboxy

Tyto termoboxy jsou vyrobeny z pěnového polystyrenu a běžně se využívají v domácnostech i ve firmách. Jednoduše do nich dáte čerstvě uvařené jídlo nebo věci z ledničky, a můžete vyrazit třeba k moři. Klasické polystyrenové termoboxy drží stálou teplotu poměrně dlouho, v závislosti na okolní teplotě. Každopádně jídlo vydrží teplé minimálně několik hodin. Termoboxy se mohou využívat také v akvaristice pro transport živočichů a rostlin nebo třeba ve zdravotnictví. Prodávají se v různých velikostech a mají většinou oddělené víko.

Profi termobox EPP
Profi termobox EPP

Profi termoboxy

Vyrábějí se i termoboxy pro každodenní profesionální využití. Ty se vyrábějí z trvanlivého EPP (expandovaná polypropylenová pěna), takže jsou velmi lehké, stabilní a hlavně drží teplotu. Proto se používají na skladování i přepravu potravin. Termoboxy jsou omyvatelné vodou a můžete je dát i do myčky na nádobí. Všechny profi termoboxy mají ATEST pro styk s potravinami, dlouhou životnost a vysokou konstrukční pevnost. Drží tvar a vydrží i velké zatížení. Opět je můžete nakoupit v různých velikostech, dokonce i tak velké, že se dovnitř vejde několik pekařských přepravek (na sobě).

Termoboxy se dají ještě doplnit chladícími sáčky, které prodlouží dobu, po kterou jídlo vydrží chladné.